عزیز – گرامی اسلام سیاست جامعه اسلامی

عزیز – گرامی: اسلام سیاست جامعه اسلامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌توان به نام اجرای عدالت به مردم ظلم کرد ، نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره)با بیان اینکه اگر نشانه تحکیم اسلام و تقویت آن است نباید به بهانه آن بسیاری از اصول زیر پا گذاشته شود، گفت: نباید به بهانه حجاب

نمی‌توان به نام اجرای عدالت به مردم ظلم کرد ، نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت

نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت/ نمی توان به نام اجرای عدالت به مردم ظلم کرد

عبارات مهم : اسلام

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره)با بیان اینکه اگر نشانه تحکیم اسلام و تقویت آن است نباید به بهانه آن بسیاری از اصول زیر پا گذاشته شود، گفت: نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت.

به گزارش ایلنا حجت الاسلام سیدهادی خامنه ای در مراسم احیای شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان یکی از مختصات انسان و جامعه انسانی را هدفدار بودن آن مطرح کرد و گفت: انسان بدون نشانه کاری را انجام نمی دهد و خداوند متعال نیز دنیا را هدفمند خلق کرده است.

نمی‌توان به نام اجرای عدالت به مردم ظلم کرد ، نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت

او با طرح این پرسش که آیا گزینش وسیله بدون ضابطه است گفت: جهت رسیدن به نشانه باید وسیله ای هم سنخ آن پیدا کرد آیا که با گزینش وسیله نامناسب از نشانه دور می شویم.

این نماینده سابق مجلس به بررسی مکاتب و نظر هایی راجع به نشانه و وسیله پرداخت و اظهار کرد: در دسته اول نشانه آنها از لحاظ منطق اسلام باطل است از این رو از هر وسیله ای نیز استفاده کنند غیر مشروع و باطل هست. دسته دوم اهداف آنها قابل عرضه بوده و مردم آن نشانه را می پسندند ولی در پوشش آن نشانه دیگری را دنبال می کنند که درست نیست و وسیله ای را هم که گزینش می کنند مشروع نیست.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره)با بیان اینکه اگر نشانه تحکیم اسلام و تقویت آن است نباید به بهانه آن بسیاری از اصول زیر پا گذاشته شود، گفت: نباید به بهانه حجاب

خامنه ای ادامه داد: دسته سوم کسانی هستند که نشانه آنها درست بوده ولی وسیله درست و هم سنخ پیدا نمی کنند. دسته چهارم کسانی هستند که نشانه آنها مقدس و وسیله نیز مناسب است که تبعاً به نشانه می رسند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره) با بیان اینکه به علت اینکه نشانه دسته اول نامشروع است از هر وسیله ای نیز استفاده کنند نامشروع و باطل خواهد بود اظهار کرد: به طور مثال آنها می گویند بر همه جهانیان می خواهیم مدیریت کنیم مثل آنچه که آمریکا می گوید و از زر و زور به اندازه نیاز استفاده می کنند. دسته دوم کسانی هستند که اهداف واقعی خود را پنهان می کنند و به ظاهر نشانه های انسانی عرضه می کنند و جهت آنها وسیله جای نشانه را می گیرد. در این دسته نشانه و وسیله هیچ سنخیتی با یکدیگر ندارند که مثال آن را می توان آمریکا و اسرائیل دانست که نشانه آنها سلطه بر دنیا و غلبه بر مظلومان است و هنگامی که از آنها می پرسید جهت چه به ملت ها و کشورها دست اندزای می کنید می گویند که این کار جهت تامین امنیت خود و دوستانمان است.

او تاکید کرد: اگر مکتبی جهت برپایی عدالت آمده با سر بریدن و کشتار نمی تواند به آن نشانه برسد. کسانی که در جامعه با شعار حمایت از دین و مردم سالاری به میدان می آیند ولی طرف برابر را متهم به دین ستیزی ضد مردم سالاری می کنند و از بحران و تخریب علیه آنها استفاده می کنند، از این دسته اند.

نمی‌توان به نام اجرای عدالت به مردم ظلم کرد ، نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت

خامنه ای با طرح این پرسش که آیا دروغ در سیاست به این میزان نفوذ پیدا کرده است گفت: چندی پیش فردی از من پرسید شهید مدرس اعلام کرده سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست، این چه جمله ای است که ایشان گفته و مگر می شود ما که این همه دروغ و تزویر در سیاست داریم در دین ما نیز اینگونه باشیم که من به او پاسخ دادم ارتباط دین و سیاست همان چیزی است که شهید مدرس مطرح کرد منتها کسی که در سیاست دروغ می گوید دین آنها نیز دروغ است.

او به دسته سوم اشاره کرد و گفت: در این دسته نشانه افراد خوب ولی وسیله ای نادرست را گزینش می کنند. اگر می خواهیم نشانه ما خدمت به انسان و تحکیم اسلام باشد باید توجه کنیم که اسلام بیش از هر چیزی به کرامت انسان توجه دارد.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره)با بیان اینکه اگر نشانه تحکیم اسلام و تقویت آن است نباید به بهانه آن بسیاری از اصول زیر پا گذاشته شود، گفت: نباید به بهانه حجاب

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره) ادامه داد: در دسته چهارم نشانه و وسیله حق است.

خامنه ای در نقد دسته دوم اظهار کرد: آنها چون عقیده ای به نشانه ندارند به بهانه یک نشانه مقدس، وسیله تحمیلی در دست گرفته و به جان جامعه می افتند و پا بر روی ارزش های اساسی اسلام می گذارد. اگر نشانه تحکیم اسلام و تقویت آن است نباید به بهانه آن بسیاری از اصول زیر پا گذاشته شود.

نمی‌توان به نام اجرای عدالت به مردم ظلم کرد ، نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت

او افزود: ما نباید به بهانه انجام کارهای بزرگ، کارهای کوچک را به فراموشی بسپاریم. نمی شود به بهانه اینکه می خواهیم یک موسسه بزرگ علمی، فرهنگی و آموزشی در مرکز ایجاد کنیم از ایجاد مدارس و موسسه های فرهنگی در روستاهای کوچک صرفنظر کرد.

خامنه ای در بخش دیگری از این مراسم نشانه اسلام و انبیای آسمانی را ایجاد عدل و قسط بیان کرد و گفت: در جامعه اسلامی باید ارزش ها مدنظر قرار گیرد که مهم ترین آن برپایی عدالت هست. محور باید کرامت انسان در جامعه باشد و احکامی همچون نماز و روزه مقدماتی جهت رسیدن به ارزش های والا هستند. افرادی در جامعه هستند که نماز و روزه می خوانند ولی از خدا دور هستند. اگر نماز این خصوصیت را داشته که به غیر از خدا به کسی تکیه و تعظیم نکنیم، این نماز قبول است.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره) با تاکید بر اینکه نشانه و وسیله باید در یک مسیر باشد تصریح کرد: در اسلام نمی توان به بهانه اجرای عدالت به مردم ظلم کرد. نباید به بهانه حجاب، کرامت انسانی را زیر پا گذاشت. اخیراً بعضی گفته اند به مخالفان اسلام می توان بهتان زد. این چه سخنی است و معلوم نیست که آنها جهت گفته خود چه سندی دارند و به چه استناد می کنند.

او به زندگی امام علی (ع) و سیره ایشان اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) هنگامی که به حکومت نرسیدند حکومت خلفایی پیش از خود را برهم نزد و اینگونه نبود که فکر کند محور همه چیز است و چون حالا خلیفه نشده می تواند همه چیز را بر هم بزند.

خامنه ای اضافه کرد: در وقت خلیفه اول ابوسفیان نزد امام علی (ع) آمد و گفت من می دانم که حق شما را ضایع کنند ازاین رو حاضرم مدینه را پر از سرباز کنم تا شما بتوانید حکومت را در دست بگیرید. ولی حضرت به او پاسخ داد که می دانم نشانه تو خراب کردن است و به دنبال اصلاح نیستی. ایشان بعد به جامعه رفتند و گفتند مراقب باشید که بعضی می خواهند جامعه را برهم بریزند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ( ره) اظهار کرد: امام علی (ع) در ایام محرومیت از حق، هیچ گاه از ارائه مشورت کوتاهی نکردند و حتی گاهی اوقات فرزندان خود را جهت کمک به سمت خلفا می فرستادند. در جریان عثمان نیز زمانی که حضرت فهمید گروهی قصد قتل او را کردند با این کار مخالفت کرد و گفت ما با این کار خلیفه کشی را مرسوم می کنید که به مصلحت جامعه اسلامی نیست.

او ادامه داد: امام علی بعد از رسیدن به خلافت نیز با مخالفان خود به هر قیمتی که شده است مدارا کردند. معیار ایشان حق بود و حاضر نبود جهت بقای خود به استانداری معاویه که فردی نادرست و عیاش بود کنار بیاید. در ماجرای طلحه و زبیر نیز آنها هنگامی که از حضرت منسب درخواست کردند و ایشان مخالفت کرد به دنبال توطئه رفتند. حضرت می دانست آنها به او متعرض خواهند شد ولی تا زمانی که طلحه و زبیر دست به اقدامی نزدند با آنها مقابله نکرد.

خامنه ای به مشی امام علی (ع) دربرخورد با خوارج اشاره کرد و گفت: کیفیت برخورد با ابن ملجم درس آموزنده ای هست. این قاتل هیچگاه تحت فشار قرار نگرفت و کاری که به حضرت کرد باعث نشد به او آب و غذا ندهند یا او را شکنجه نکنند.

او افزود: امام علی (ع) وصیت کرد که بعد از او خوارج را نکشند آیا که نشانه آنها اصلاح امت اسلام بود ولی مسیر را اشتباه رفته بودند.

خامنه ای در آخر خودسازی را گام اول جهت اصلاح جامعه تاکید کرد و گفت: راه اصلاح جامعه، اصلاح خودمان است و هنگامی که که انسان از درون عوض کردن نکند هیچ اصلاحی در جامعه رخ نخواهد داد.

واژه های کلیدی: اسلام | سیاست | جامعه اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs